MSÜ Sağlık Mülakatında Neler Yapılır ?

tarafından
2914
MSÜ Sağlık Mülakatında Neler Yapılır ?

MSÜ Sağlık Mülakatında Neler Yapılır ?

MSÜ Sağlık Mülakatında Neler Yapılır ? konulu yazımızda ,çekilmeyen hastane günlerinden bahsediyoruz. Milli Savunma Üniversitesi ilk aşaması fiziki yeterlilik Testi ikinci günü ise sözlü mülakat günüdür. Fiziki yeterlilik testi ve sözlü mülakat hakkında fazlaca yazımız mevcut ayrıca adaylardan gelen mülakat anıları ile de merak ettiğiniz konuların cevabını bulmanız çok kolay. 2018 Sözlü Mülakat Soruları konulu yazımızı hemen oku.


Gelelim sağlık kısmına . 2018 yılında adaylar için birçok hastane mevcut şanslıysanız işiniz 1 günde bitebildiği gibi 2 haftaya kadar işlemleriniz uzayabilir. Sözlü mülakatı geçen adaylara mülakat sonrası sevk kağıdı veriliyor ve bu kağıtta sizin hangi hastanede işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz bulunuyor. Kendimden örnek vermek gerekirse bana Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi çıktı ve işlemleri orada gerçekleştirdim. Hastaneye gittiğiniz ilk gün sağlık kurulundan , kağıtta gireceğiniz kliniklerin bulunduğu bir sağlık formu almanız gerekiyor. Gireceğiniz kliniklerin listesi ise şu şekilde :

 1. Göğüs Hastalıkları
 2. Üroloji
 3. Dermatoloji
 4. Kardiyoloji 
 5. Ortopedi
 6. Genel Cerrahi
 7. Genel Dahiliye
 8. Kulak Burun Boğaz ( KBB )
 9. Göz 
 10. Nöroloji
 11. Psikiyatri
 12. Ağız ve Diş ( Numune ‘ de bakılmıyor )
Tüm klinikleri gezerek kontrollerinizi yaptırıyorsunuz. Göğüs hastalıklarında , Numune Hastanesinde Solunum Fonksiyon Testi isteniyor. Ankara Eğitim Araştırma Hastanesinde böyle bir kontrol yok. Ortopedi sizden ayak ve bel röntgeni isteyecektir. Genel Cerrahi sadece ameliyat olup olmadığınıza bakıyor. Dahiliye ise Tam kan , idrar ve ultrason istiyor. Psikiyatride ise kırmızı reçeteli ilaç kullanıp kullanmadığınıza bakılıyor ayrıca faça izi vs. var mı diye bakılıyor. Genel itibariyle bu şekilde bir süreç izleniyor.