MSÜ Mülakat Anısı | Spor Sözlü Sağlık

tarafından
774
MSÜ Mülakat Anısı | Spor Sözlü Sağlık

MSÜ Mülakat Anısı | Spor Sözlü Sağlık

MSÜ mülakat anısı gönderen bir babanın oğluyla birlikte yaşadıkları mülakat tecrübelerine tanık olacaksınız. Milli Savunma Üniversitesi spor sözlü ve sağlık mülakatlarının hepsini içeren bir anıdır bu. Sizden sonra geleceklere yardımcı olması dileğiyle..

MSÜ Mülakat Anısı

Öncelikle bütün asker adaylarının bahtı açık olsun bende bir asker adayı babası olarak oğlumla gittiğimiz harp okulları anısını anlatmak istiyorum. Oğlumla 09.07 2018 harp okulları önüne saat 06.30 sıralarında geldik bizim geldiğimizde sıra yaklaşık 600 metre vardı ama içeri alımlar başlayınca sıra hızlı ilerliyor oğlum saat 7.30 civarı içeri girdi tabi benim gibi birçok ailede gelmiş ve çocuklara destek olmuşlardı.


Daha sonra öğrenci alımları bitince aileleri içeri alıyorlar öğrenciler kadar velilerde çok heyecanlı bekliyor orada Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen ailelerle tanışıyorsunuz aileler sohbet ederken saat 14 civarı ilk spor kafilesi geldi her aile heyecanla otobüsten inen çocuklara bakıyor bizlerde heyecanla bakıyoruz ama spordan fazla bariz hata yapmayan çocuklar elenmiyor.

Bizler orada heyecanla beklerken yeni ailelerle tanışıyor ve hoşsohbet yapıyoruz derken benim oğlum saat 17.30 civarı otobüsten indi bende çok heyecanlıydım .Sordum nasıl geçti diye oda tamam baba sporu geçtim 69 puan aldım dedi. Evet birinci gün heyecanı bitmiş sıra ikinci gün mülakat heyecanı başlamıştı .10 temmuzda yine sabah 06.30 da sıra bekliyorduk yine sıra 700 veya 800 metre vardı yine saat 07.30 civarı oğlum içeri girdi .öğrencilerden sonra veliler içeri alındı. Veliler yine heyecanlı bekliyor birbirimizle sohbet ediyorduk bu sefer hem spor mülakatı hemde Birgün önce spor mulakatını geçip sözlü mülakatta olan öğrencilerde vardı.Yine gruplar halinde otobüslerle öğrenciler gelmeye başladı her aile heyecanla bekliyoruz nihayet benim oğlumda saat 19.15 civarı sözlü mülakattan çıktı ben oğlumdan daha heyacanlı bekliyorum sordum nasıl geçti diye oda tamam baba mülakatı geçtim sağlık raporu alacağım deyince benimde gözlerim doldu ve oğlumun alnından öptüm. Sıra sağlık raporundaydı ama öncelikle bütün öğrencilere ve velilere tavsiyem sağlık raporunda kan değerleri çok önemli çünkü çocuklar yorgunluk ve stresten kan değerleri yüksek veya düşük çıkıyor benim oğlumunda kan değerleri biri düşük diğeri yüksek çıktı o yüzden iyi bir dinlenme ve uyku ve yemeklerine dikkat etsinler.

msü mülakat anısı

Neyse ben iki gün uğraştım ama oğlum şunu söyledi baba ben askerliği çok istiyorum ve burdan pes etmeyeceğim dedi sağolsun doktorlarda iyi dinlenip yeme içmesine dikkat etsin kan değerleri düzelir dediler. Ben hafta sonu geldiği için memlekete döndüm oğlumda çok yakın bir arkadaşımın evinde kaldı hafta tatili bitmiş tekrar kan tahlilleri vermişti biz ailecek memlekette heyecanla beklerken oğlumun sevinçle baba kan değerlerim düzeldi sağlık kurulundan geçtim deyince Allaha şükrettim.Artık üniversite tyt puanını beklemeye başladık ve tyt sonuçları açıklandı tyt den ham puan 250 aldı artık bu sonuçla 27 ve 29 tarihinde açıklanacak astsubaylik sonucunu bekliyoruz.Evet bütün asker adaylarına başarılar diliyorum. Böylece bizimde heyecanlı bir sınav anımız oldu. İnşallah sonucuda hayırlı olur.saygılarımla.

Facebook Sayfamız