MSÜ Mülakat Anısı 2018 – 1.Gün

tarafından
2258
MSÜ Mülakat Anısı 2018 – 1.Gün

MSÜ Mülakat Anısı 2018 – 1.Gün

Milli Savunma Üniversitesi – MSÜ Mülakat Anılarında bugün 2018 yılında 1.gün yapılan fiziki yeterlilik mülakatına dair anlatacaklarım var.


MSÜ Mülakat Anısı 2018 – 1.Gün

Çağrı formunda saat 08.00 ‘da Kara Harp Okulu’nda olunuz yazmasına rağmen 7.30 civarı Kara Harp Okuluna geldim. İnanılmaz bir sıra vardı. Sıranın bana gelmesi ve içeri girmem saat 09.00’u buldu fakat içeri girmek sıranın bitmiş olduğu anlamına gelmiyor. İçeride bir de emanet sırası bekledikten sonra nihayet gruba katıldım ve evrak kontrolüne gittik. Evrak kontrolü için sıra beklerken saat öğlen 12 ye gelmişti ve yemek molası oldu. Tüm adaylar yemek yemeye götürüldük. Yemekten sonra evrak kontrolü yapılmadan BOY – KİLO ölçümüne geçtik. Boy kilo ‘da geçenler ve elenenler oldu elbette. Daha sonra evrak kontrolüne gittik. Evraklarınız tam olmalı

MSÜ GEREKLİ EVRAKLAR İÇİN TIKLA

fakat eksik belgeniz varsa orada yardımcı oluyorlar kimseyi mağdur etmiyorlar. Bu yanda sıkıntınız olmasın fakat sağlık raporunuz yoksa veya kimliğiniz yanınızda değilse onların yapacağı bir şey yok ne yazık ki. Sağlık raporunuz yoksa elenmiyorsunuz fakat rapor almak için gönderiliyorsunuz aynı gün içinde alıp saat 14.00’a  kadar gelebilirseniz işleminizi devam ettiriyorlar aksi takdirde süreç 1 gün uzuyor yani sizin için mülakat süreci ertesi gün başlıyor. Her neyse evrak kontrolünden sonra size bir kağıt veriyorlar burada yaptığınız tercihlerin uygun veya uygun olmadığı yazıyor.Boy – kilo , evrak kontrolünden sonra sıra kişilik testine geliyor.
Kişilik testi 108 soruluk bir test elenme olayı yok. 20 dakika süre veriliyor fakat bitiremezseniz bekliyorlar. Bu testte bittikten sonra artık sıra spor mülakatında oluyor.Tabi ki siz bunları yapana kadar epey bir zaman geçiyor çünkü çok fazla sıra bekliyorsunuz. Spor mülakatında ilk olarak kapalı spor salonunda yapılacak mülakat aşamaları yapılıyor. Bunlar barfiks , uzun atlama , mekik , basket topu fırlatma ve en son 400 metre koşu. Sırası ile bu şekilde yapılıyor. Puan tablosu ise şu şekilde :

Her şey bittikten sonra aldığınız puanlar okunuyor ve nizamiye kapısına götürüyorlar sizleri ve gün böylece bitiyor.2 mülakat aşamasında sıfır çekmeyen adaylar 2.gün sözlü mülakatına gelmek için Kara Harp Okulu’ndan ayrılıyor. 1.Gün Özeti