Hava Harp Okulu Taban Puanları

tarafından
8643
Hava Harp Okulu Taban Puanları

Hava Harp Okulu Taban Puanları

Hava Harp Okulu Taban Puanları konulu yazımıza hoşgeldiniz ilk olarak Hava Harp Okulu konusuna değinelim Hava Harp Okulu’nda profesyonel askerlik ve havacılık hayatının başlangıcını oluşturan askeri eğitimle, önce itaat etmeyi ve disiplini yürekten bilen iyi bir asker olmayı başarmış, sonra da bu kalbi itaati sağlayarak ve profesyonel yönetimi bilen liderler yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Askeri eğitimin kapsamı çok geniş olup itaatten liderliğe uzanarak, sürekli yükselme eğilimi göstermektedir. Temel askerlik eğitimi ile başlayan süreç, eğitim öğretim yılı içinde ileri askeri ve liderlik vasıfları geliştirilmektedir. Öğretim yılı içinde askeri kültür, bireysel gelişim, temel değerler konularında zengin bir akademik programla desteklenen askerlik ve liderlik eğitimi, yıl içi ve kamp dönemi uçuş faaliyetleri ile havacılık boyutuna da yükseltilmektedir.Hava Harp Okulu’nun amacı; Hava Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacına göre belirlenen bilim dallarında lisans eğitim ve öğretimi vermektir. Bu kapsamda geleceğin harp silah ve teknolojilerini en iyi şekilde kullanabilecek; çağın isteklerine ve bilimin gereklerine göre, Hava Kuvvetleri’nin gelişiminde önderlik edebilecek yeterlilikte,Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, askeri, fen, teknik ve sosyal bilimlerde lisans düzeyinde eğitim almış pilot adayı Harbiyeliler yetiştirmektir.

Hava Harp Okulu öğrenci adayları mülakat aşamalarında diğer harp okulları adaylarına göre farklı bir mülakata tabi tutuluyor. Bu mülakat aşamasının adı ise psikomotor testi. Psikomotor testi ile adayların el göz koordinasyonu , hafıza gibi özellikleri ölçülüyor. Psikomotor testi ile ilgili daha detaylı bilgi için şu yazımıza gidebilirsiniz :

PSİKOMOTOR TESTİ DETAYLI BİLGİ

Hava Harp Okulu Taban Puanları

2018 Milli Savunma Üniversitesi sınavı sonrası açıklanan taban çağrı puanları belli oldu tabloya göre Hava Harp Okulu erkek adaylar için 347 taban puanı ile çağrı yaptı erkek adaylar şehit/gazi kontenjanı için taban puan ise 312 puan oldu. Bayan adaylar için ise 415 taban puanı ile çağrı yapıldı. Bayan adaylar şehit/gazi kontenjanından yapılan çağrı taban puanı ise 373 puan olarak belirlendi.


Facebook Sayfamız

Facebook Grubumuz

İnstagram Kişisel Hesap 

Twitter Hesabımız